DEN HOKEJE V ČESKU 2023

Karviná žila hokejem a my s ní 🏒

Ač je mezi hokejem a krasobruslením na první pohled velký rozdíl, tak něco máme společné a to jsou brusle a led, o který se dělíme. Podpořili jsme proto naše kolegy ze stadionu při pořádání Dne s NHL. Zatím co oni se na ledové ploše prezentovali výběrem hráčů kraje a NHL, náš výběr tvořily závodnice
Nela Korzonková a Aneta Gilová. Děvčata zaujala diváky svou exhibicí na ledě a užila si ovace, které se ozývaly z tribun celého zimního stadionu STaRS.

Do budoucna se budeme těšit na další obdobné akce 👍


NA OSTŘÍ NOŽE

Naše závodnice mají za sebou další závod Poháru ČKS, který se uskutečnil 25.2.2023. Tentokrát jely své dovednosti prezentovat do Kuřimi a rozhodně se nevrátily s prázdnou 🥈🥉.

Mezi nováčky staršími dívkami se opět na stupně vítězů probojovala Nela Korzonková a se skóre 19,32 body přivezla domů další bronz. Ve stejné kategorii se s 12,86 body umístila  Eliška Macháčková na 15. místě.

Gabriela Langerová s 21,99 body skončila v konkurenci mladších žaček na 18. místě.

Největší úspěch zaznamenala v kategorii juniorek Laura Kotyzová, která s 36,66 body zaslouženě získala 2. příčku a přidala do své sbírky stříbro.

Na 7. místě se s 23,21 body umístila Simona Krkošková a v těsném závěsu za ní na 8. místě Tereza Kozelková s 20,30 body.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za energii, kterou do tohoto sportu vkládáte ❤️

 

Nela korzonková
eliška macháčková


gabriela langerová


simona krkošková, laura kotyzová, tereza kozelková

MEMORIÁL STANISLAVA SUKA

Dne 18.2.2023 jsme vyslali naše malé tři mušketýry na závod Poháru ČKS do Brna. Sice to tentokrát necinklo, ale i tak jim za jejich snahu a odhodlání patří velké díky. V kategorii nejmladší žačky získala 11. místo Nela Gavlovská s celkovým počtem 20,10 bodů. V kategorii nováčci starší  získala 8. místo Nela Korzonková s 15,64 body a 10. místo Eliška Macháčková s 12,64 body.
Sezóna ale ještě není zdaleka u konce. Necháme se překvapit, jak si závodníci povedou příští týden v Kuřimi.

nELA GAVLOVSKÁ

NELA KORZONKOVÁ  A ELIŠKA MACHÁČKOVÁ

20. ROČNÍK BESKYDSKÉ PIRUETY

V sobotu 11.2.2023 si naše děvčata otestovala své dovednosti na závodu Poháru ČKS v třinecké Mini Werk Aréně. V kategorii nováčci starší dívky nás reprezentovaly hned 2 závodnice a to Nela Korzonková, která se svými 19,76 body opět zazářila a dovezla do sbírky bronz a Eliška Macháčková, která se s 16,45 body umístila na 7. místě.

V kategorii nejmladší žačky obsadila Nela Gavlovská s 22,71 body 12. místo a Gabriela Langerová mezi mladšími žačkami s 25,73 body 13. místo. Děvčata zajela pěknou čistou jízdu.

Opomenout nesmíme ani naše nejmenší zástupkyně v kategorii přípravka prvky: Emu Vargovou, Ellie Hublíkovou, Gisele Rumlerovou, Natálii Kiszovou a Julii Krejčí. Mezi rostoucí konkurencí se neztratily a vše zvládly s úsměvem na tváři.

Všem gratulujeme a budeme držet pěsti příští týden v Brně 👏MČR juniorů, TP žactva, Přebor seniorů

Děkujeme naší juniorské závodnici Anetě Gilové za úspěšnou reprezentaci klubu na tak prestižní soutěži, jakou MČR je. Anet získala 84,15 bodů a umístila se na 18. místě. Svůj výkon hodnotí slovy: "Bohužel se mi nepodařilo ukázat lidem to, co doopravdy umím. Nebylo to tedy nejlepší zakončení sezóny, úplný propadák to ale taky nebyl. Budu makat dál a příští sezónu snad dokážu předvést i to, co se mi zatím dařilo jen na tréninku".

 Anet bojuj! Máš naši plnou podporu a jsme na tebe hrdí! Gratulujeme!
 Fotokoláž: Aneta Gilová

ČESKOTŘEBOVSKÁ PIRUETA

Dne 4.2.2023 nás na závodech poháru ČKS v České Třebové reprezentovala Eliška Macháčková.

I přes nástrahy, které jí led kladl pod nohy, si v kategorii nováčci starší dívky vybojovala se 14,85 body 6. místo a dostává od nás medaili za statečnost 🏅

KARNEVAL NA LEDĚ

Tato akce je nedílnou, každoroční, součástí našeho klubu.  I tentokrát si děti, hlavně ty nejmenší, tradiční akci velmi užily.

Foto: Milan Haluška

KLUBOVÉ MIKINY

Naše závodnice v novém!
Děkujeme Statutárnímu městu Karviná za poskytnutou dotaci, ze které byly nové klubové mikiny zakoupeny.


MC BŘECLAVI

Na závodě v Břeclavi, který se konal dne 8.1.2023, nás reprezentovala, v kategorii Nováčci starší dívky, Nela Korzonková. Svou jízdu zajela skvěle a vybojovala si tak krásné druhé místo! Gratulujeme! 🙂TESTY VÝKONNOSTI TŘINEC

Dne 8.1.2023 proběhly testy výkonnosti v Třinci. Naše děvčata si vedla skvěle. Gratulujeme!

tEST Č. 1

Ema Vargová - splnila na zelenou
Ellie Hublíková - splnila na zelenou

Karolína Zrotalová - splnila na bílou

TEST Č. 3

Eliška Macháčková - splnila na bílou52. KARVINSKÝ KAHANEC

Sportovní krasobruslařský klub Karviná, z.s. pravidelně úspěšně organizuje krasobruslařský závod poháru ČKS "Karvinský kahanec".
Letos se v sobotu 17.12.2022 v čase od 8:00 - 17:00 hod. na zimním stadionu v Karviné uskutečnil již jeho 52. ročník.
Soutěžilo se v 7 kategoriích a celkově se závodu zúčastnilo 70 závodníků z celé ČR.

Karvinský led domácím závodnicím svědčil a ve svých volných jízdách předvedly kvalitní výkony. Klub získal celkově 5 medailí!

V kategorii nováčci mladší dívky se     TINA LANGEROVÁ umístila na 2. místě (9 účastnic kategorie).

V kategorii nováčci starší dívky se       NELA KORZONKOVÁ umístila na 3. místě a ELIŠKA MACHÁČKOVÁ na 5. místě (10 účastnic kategorie).

V kategorii mladší žačky se                  GABRIELA LANGEROVÁ umístila na 13. místě (19 účastnic kategorie).


Skvělého úspěchu dosáhly závodnice v kategorii nejmladší žačky a juniorky!

V kategorii nejmladší žačky vyhrála       NELA GAVLOVSKÁ (17 účastnic kategorie).

V kategorii juniorky vyhrála                     LAURA KOTYZOVÁ, na 3. místě se umístila TEREZA KOZELKOVÁ a SIMONA KRKOŠKOVÁ na 5. místě.

V polední přestávce mezi 12:00 - 13:00 hod. se uskutečnil mezioddílový závod pro nejmenší závodníky "Přípravka - prvky". Do Karviné se sjelo 27 dětí z 5 klubů. Pro některé z nich to bylo první veřejné vystoupení před publikem. Všechny děti obdržely medaili za 1. místo, diplom a upomínkové předměty.

Závod měl velmi dobré ohlasy, vydařil  se jak po výkonnostní stránce, tak organizační a to hlavně díky obětavosti členů výboru a také rodičů Sportovního krasobruslařského klubu Karviná, z.s. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří akci podpořili věcnými dary i finančními dary. Především děkujeme Statutárnímu městu Karviná, jež na místě osobně zastoupil náměstek primátora Mgr. Andrzej Bizoň a které podporuje klub v jeho činnosti po celou sezónu. Nesmíme opomenout poděkovat také všem těm, kteří si v této náročné době předvánočního shonu udělali čas a přišli závodníky podpořit svou přítomností na stadion.

VC NOVÉHO JÍČÍNA

Závodní sezóna je v plném proudu!
V neděli 11.12. nás na VC Nového Jíčína reprezentovala Nela Korzonková v kategorii Nováčci starší a Gabriela Langerová v kategorii Mladší žačky. 

Nela korzonková

Získala 15,84 bodů a umístila se na 9. místě z celkového počtu 11 závodnic.

gabriela langerová

Získala 23,19 bodů a umístila se na 20. místě z celkového počtu 26. závodnic.

VÁNOČNÍ BRUSLENÍ

8.12.2022

Foto: Marek Běhan

HAVÍŘOVSKÁ RŮŽE A VC USK PRAHA

Víkend 3. a 4. prosince byl velmi nabitý. Naše závodnice se účastnily závodu ČKS HAVÍŘOVSKÁ RŮŽE (48. ročník) a zároveň také závodu ČP VC USK Praha.

VC USK PRAHA se zúčastnila Aneta Gilová. V kategorii Juniorky si vyjela pěkné 12. místo (20 závodnic) a získala 85,44 bodů.

HAVÍŘOVSKÉ RŮŽE se zúčastnily závodnice napříč kategoriemi. Nejmladší děvčata nasbírala další zkušenosti v mezi oddílové kategorii Přípravka prvky, další závodnice startovaly v kategoriích Nováčci mladší, Nováčci starší, Nejmladší žačky, Mladší žačky a Juniorky. 

Nováčci mladší - Tina Langerová - 4. místo (11 závodnic) - 12,30 bodů
Nováčci starší -   Nela Korzonková - 9. místo (13 závodnic) - 13,38 bodů
Nejmladší žačky - Nela Gavlovská - 6. místo (20 závodnic) - 20,87 bodů
Mladší žačky - Gabriela Langerová - 14. místo (27 závodnic) - 23,83 bodů
Juniorky - Tereza Kozelková - 6. místo (7 závodnic) - 20,97 bodů
                   Simona Krkošková - 7. místo (7 závodnic) - 15,35 bodů

Děvčatům gratulujeme! 

přípravka prvky


nováčci mladší


nejmladší žačky


mladší žačky


juniorky čks


juniorkA čp


ORLOVSKÁ PIRUETA

Závod ČP probíhal v termínu 26.11 - 27.11 2022. Náš klub úspěšně reprezentovala Tina Langerová a Sofie Růžičková. Děvčata si vedla moc hezky. Gratulujeme! 

tina langerová

Katogorie: Nováčci mladší dívky - celkový počet bodů 14,08 a krásné 2. místo


Sofie růžičková

Kategorie: Mladší žačky - celkový počet bodů 30,69 a skvělé 29 místo z 42 závodnic.


ORLOVSKÁ PIRUETKA 

Již 10. ročník tohoto závodu se uskutečnil 19.11.2022. Naše závodnice startovaly v kategoriích Nováčci starší, Nejmladší žačky, Mladší žačky a také v kategorii přípravka-prvky. Pro všechny děvčata to byl první závod letošní sezóny, pro naše nejmenší to byl první závod vůbec.
Některým se vyvedla jízda skvěle, některým méně, avšak jsou to bojovnice a hrdě kráčí vpřed dalším výzvám!

přípravka-prvky

Děvčata si vedla úžasně! Poprvé oblékly šaty, učesaly skvělé účesy a vyjely nasát závodní atmosféru. Jejich první závodní zkušenost byla ohodnocená na výbornou, zlatou medaili si odnesla každá z nich.


Nováčci starší

Nela Korzonková a Eliška Macháčková se na tomto závodě umístily takto:

Nela Korzonková si vyjela 13,15 bodů a umístila se na 12. místě (14 závodnic)
Eliška Macháčková za svůj výkon získala 11,48 bodů a umístila se na 14. místě.


nejmladší žačky

V této kategorii se nám předvedla závodnice Nela Gavlovská, která za svůj výkon obdržela 22,45 bodů a umístila se na krásném 4. místě (21 závodnic).

mladší žačky

V kategorii Mladší žačky startovala Gabriela Langerová, vyjela si 19,83 bodů a umístila se na 21. místě (23 závodnic).

VC OSTRAVY

5. - 6.11.2022 nás reprezentovala Anet Gilová, Laura Kotyzová a Sofie Růžičková na závodech ČP v Ostravě. Jejich výkony byly ohodnoceny následovně:

juniorky

Anet Gilová 84,1 bodů
Laura Kotyzová 65,41 bodů

mladší žačky

Sofie Růžičková 25,49 bodů


VC MĚSTA KOPŘIVNICE

28.10.2022 se naše nejstarší a zároveň nejmladší závodnice účastnily závodu VC Kopřivnice.

Kategorie juniorky:

Aneta Gilová získala krásné 5. místo (93.15 bodů) Gratulujeme! 

Kategorie nováčci mladší:
Tina Langerová svou jízdu, bohužel, nedokončila. Nicméně nevěší hlavu a bojuje dále!


TESTY VÝKONNOSTI KOPŘIVNICE

1.10.2022 naše závodnice absolvovaly testy výkonnosti. Všem děvčatům děkujeme za účast a gratulujeme! 😊

Test č. 3

Tina Langerová - splněno (zelená)
Nela Korzonková - splněno (bílá)
Sabina Gašperová - splněno (bílá)
Eliška Macháčková - nesplněno

test č. 4

Gabriela Langerová - splněno (zelená)
Nela Gavlovská - splněno (bílá)

Test č. 5

Sofie Růžičková - splněno (zelená)

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KARVINÁ 

Ve dnech 22.-27.8.2022 se v prostorách zimního stadionu STaRS Karviná, s.r.o. uskutečnilo tradiční LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ.  Děti po prázdninové pauze vbruslily do tréninkového programu, kde si zopakovaly své jízdy,  vyzkoušely své dovednosti a nastartovaly novou sezónu 2022/2023.  Děvčata si užila hodně legrace nejen na ledě, ale i na suchu.

Také díky této intenzivní přípravě měla děvčata možnost stihnout se připravit na nadcházející výkonnostní testy a také na závody, které mají v této sezóně před sebou.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci a na zdárném průběhu soustředění podíleli.
Zvláštní poděkování patří Nadaci OKD, která tuto akci finančně podpořila.

Všem dětem přejeme mnoho dílčích a také závodních úspěchů 😊

LETNÍ PŘÍPRAVA

Červenec byl pro naše děvčata měsícem soustředění. Účastnila se soustředění v Ostravě pod vedením p. Dvojnikova, v Náchodě pod vedením p. Kostkové a také kempu v Kravařích pod vedením p. Rakowského.

Anet, Tinko, Nelčo, Gabko, Vali a Sabi, skvělá práce! Jsme na Vás hrdí a pevně věříme, že své nové zkušenosti zúročíte v nové závodní sezóně 😉🥇😎

ČP KOPŘIVNICE

11.12 až 12.12.2021 se konal poslední závod Českého poháru v tomto roce. Do Kopřivnice vyrazily: Anet Gilová, Laura Kotyzová a Sofie Růžičková.
Anet a Sofie si vylepšily své bodové maximum. Laura letos absolvovala svůj první závod a Anet soutěž juniorek po své volné jízdě ovládla!
Juniorky: Anet Gilová – 1.místo 97,21 bodů
Žačky: Laura Kotyzová- 19.místo 58,53 bodů
Nejmladší žačky: Sofie Růžičková – 14.místo 24,97 bodů
Gratulujeme! 

VÁNOČNÍ BRUSLENÍ 2021

HAVÍŘOVSKÁ RŮŽE 2021

V neděli 5.12. se konal závod poháru ČKS v sousedním Havířově. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 9 dětí.

Své bodové maximum si vylepšila Terka Kozelkova, Simča Krkošková, Gábi Langerová, Nela Gavlovská i Vali Čapčíková.

Juniorky: Terka Kozelkova 33,54 bodů 1.místo
Žačky: Simča Krkošková 24,65 bodů 6.místo
Mladší žačky: Vali Čapčíková 18,98 bodů 25. místo
Nejmladší žačky: Gábi Langerová 20,03 bodů 11.místo; Nela Gavlovská 16,87 bodů 21.místo

Přípravka: Tina Langerová, Nela Korzonková, Eliška Macháčková, Sabča Gašperová

Všem děvčatům děkujeme a gratulujeme!

žačky

žačky

Nejmladší žačky

naše nejmladší děvčata

ZÁVOD V KRAVAŘÍCH

Dne 27.11. 2021 probíhal závod v Kravařích, který pořádal KK Orlová. Náš klub reprezentovala juniorka Aneta Gilová, která si vylepšila povedenou volnou jízdou 12. místo z krátkého programu a celkově se umístila na místě 8. Gratulujeme!

Další závodnice, Laura Kotyzova (kategorie žačky) a Sofie Růžičková (kategorie nejmladší žačky), musely bohužel ze závodu odstoupit.

ZÁVOD ČKS ORLOVÁ

Dnes poprvé odstartovala svou kraso kariéru naše Nela Gavlovská 😊 Se svou jízdou, v kategorii nejmladší žačky, se umístila na 19. místě z 25 závodnic. Ve stejné kategorii se předvedla také Gabča Langerová a obsadila pěkné 18. místo.
Představila se také naše nejmenší děvčata: Eliška Macháčková, Tina Langerová, Nela Korzonková a Sabča Gašperova.
Všem gratulujeme!

Naše nejmladší závodnice


Nejmladší žačky

ZÁVOD ČP OSTRAVA

 Náš klub reprezentovaly:

Nejmladší žačky: Sofča Růžičková se ziskem 21,26 bodů obsadila 16.misto z 31 děvčat.

Juniorky: Anet Gilová obsadila 8.misto se ziskem 93,20 bodů.

Oběma děvčatům gratulujeme!

aNETA GILOVÁ

sOFIE rŮŽIČKOVÁ

ZÁVOD UHERSKÝ BROD

Dnes se naše závodnice vydaly do Uherského Brodu. Nejmladší žačka Gabka Langerová obsadila 20.misto a juniorka Terka Kozelkova 6.misto.
Gratulujeme a příští týden se budeme těšit na závod Českého poháru v Ostravě 😊

ZÁVODY KOPŘIVNICE

Po roční covidové pauze jsme se konečně dočkali prvního závodu sezóny. V Kopřivnici nás reprezentovaly tyto závodnice: 

V kategorii nejmladších Žaček:   Langerová Gábi 12. místo
Mladší žačky: Čapčíková Vali  23.misto

Juniorky: Kozelkova Terka  5. místo

Všem závodnicím gratulujeme !

Gabriela Langerová


tereza kozelková

Valentina Čapčíková
.